IRYN: Іноді нам дуже щось набридає, але ми потаємно це любимо

IRYN: Іноді нам дуже щось набридає, але ми потаємно це любимо

Артистка лейблу Pomitni IRYN і BadWor7h презентували спільний трек "Голосові" — іронічну реакцію на довгі й нудні аудіоповідомлення, які можна було б замінити простим текстом. Пісня народилась під час музичного кемпу від платформи "На ії основі" — в день, коли учасникам хотілося просто повеселитися. В основі треку — реальна історія: голосове від саундпродюсера Романа Лещука, яке й стало відправною точкою для дісу на безсенсові голосові повідомлення.

Як створити пісню за чотири години — і вкласти в неї більше, ніж просто жарт про голосові? Чому авторка треку "Голосові" каже, що голосові повідомлення — це залежність не від ґаджетів, а від уваги?

І як звучить композиція, яка народилася у лісі під менторством Badwor7h, Романа Лещука і POPIL? Про це — розмова співачки IRYN у шоу "Вікенд нової музики" на Радіо Промінь з ведучою Марією Бурмакою.

 

0:00 0:00
10
1x

Фото: Пресслужба IRYN 

Було завдання від Ірини Горової — створити хіт 

Наскільки я знаю, "Голосові" — це колективний твір, створений на музичному кемпі "На її основі"...

Так, усе вірно. Нас зібрали в такий склад, до якого входили ментор BadWor7h, саундпродюсер Романа Лещука, артист POPIL і я. Ми створили таку пісеньку, тому що це було завдання від Ірини Горової — створити хіт. 

А розкажи, як це відбувалося? 

Нас відвезли за Київську область, ми жили в будиночках, і нас постійно возили на такі маленькі студії, які нам влаштували теж у маленьких будиночках у Чернігівській області. І там ми створювали наші пісні. Кожен день були нові завдання. У нас було п'ять днів, п'ять менторів, п'ять артистів, саундпродюсерів і п'ять музикантів.

Я знаю, що дуже невеликий проміжок часу дається на створення композиції. За який термін була створена пісня "Голосові?

Мені здається, що ми зробили це годинки за чотири, якщо я не помиляюсь. Тобто, ми мали не так багато часу. Насправді усі треки, які були зроблені до, були дуже сумні і якісь навіть депресивні. Хоча кожен вечір атмосфера в кемпі була дуже-дуже весела. Але я вважала, що зараз треба зробити щось веселе, і нас просто "понесло". Ми дуже швидко це все робили. 

А взагалі є можливість в такому обмеженому часовому просторі вкласти в трек якісь сенси? Чи ти раніше думала над чимось таким, про що хочеш написати? 

Насправді мені завжди було легко писати пісні швидко. Всі мої пісні написані в проміжку від 15 до 20 хвилин. І це дуже рідко, коли я сиджу над ними днями, тижнями або місяцями. Тому написати якусь чернетку, зробити так, щоб це був хук, приспів, куплет — було дуже легко. Але я думаю, що не дуже легко зробити з цього повноцінний трек: звести його до тієї точки, в якій він буде слухабельним, красивим, ідеальним.

Цей трек — про залежність від ґаджетів чи про зловживання голосовими повідомленнями? 

Я думаю, що це про залежність, але не від ґаджетів, а більше від людини, тому що іноді нам дуже щось набридає, але ми потаємно це любимо. І так само наша головна лірична героїня — вона каже, що їй набридли ці голосові, набридло слухати ту людину. І це дійсно такі голосові, тому що люди люблять записувати довгі, беззмістовні голосові. Але їй подобається ця увага. І навіть під кінець треку вона про це говорить: "Куди ж ти зник?". Але довго чекати не доводиться, тому що він сам любить позаписувати голосові — і ось у нього вже залежність від соцмереж. 

Наші голосові — не сенсові, а просто, аби розповісти якісь дрібниці, які ти зробив за день

Цю композицію ти створювала разом з ментором Badwor7h. У чому взагалі полягає на цьому кемпі менторство? 

Вони нас наводять на ту стежку, на якій ми маємо бути. Вони всі експерти у своїй справі. Всі ментори дуже різні: хтось більш такий електронний, хтось більш фольковий, хтось — народний спів. І вони всі спрямовували нас у своєму стилі й баченні, як у них відбувається процес. Наприклад, Катерина Рогова навчила нас починати з басу — і для нас це було якось дивовижно й прикольно. Юля Юріна — дуже така голосиста, і вона нам давала класну базу для того, щоб ми наповнювали трек багатьма різними тейками голосу. Тому кожен спрямовував нас по-своєму. 

Повертаючись до прем'єри: взагалі голосовими повідомленнями користуються військові — і це логічно, тому що часу небагато й писати їм ніколи. Чи є різниця між голосовими в серйозних обставинах і голосовими, про які пишеш ти? 

Так, звісно. Тому що наші голосові — не сенсові. Вони просто, аби розповісти якісь дрібниці, які ти зробив за день. Просто настільки, що воно аж дратує. Це не щось важливе чи душевне. Це не щось, що ти хочеш передати людині від душі.

Фото: Пресслужба IRYN

Ти не вперше береш участь у кемпі. Який найцінніший досвід ти взяла звідти? І що в такій творчості найважче? 

Насправді в кемпі я беру участь уперше, але я ще брала участь в інтенсиві від "На її основі". І це дуже різний досвід, тому що кемп — це коли ти виїжджаєш, наповнюєшся енергією того місця, де перебуваєш, і ви в такий ізольований трішечки спосіб робите якусь свою творчість. А тут в тебе є два дні в інтенсиві для того, щоб зробити пісню. І перший інтенсив не знімався на ютуб-канал, тому все було більш так приватно й спокійно. Тому досвід абсолютно різний. Там було декілька пісень, а тут ти працюєш конкретно над однією піснею.

Що далі буде з цими піснями? Чи артисти впливають на їхню подальшу долю? 

Насправді проводиться така експертиза і вибірка пісень, які обиралися з кемпу і які будуть релізитись. У мене вийшло дві пісні, у когось — по три, у когось — одна. І це дуже різні ситуації, різні думки. Але насправді, я думаю, що після того, як уже мине якийсь час, кожен зможе доробити свою пісню й випустити її за певних умов, на яких вони домовляться з "На її основі".

Редакторка текстової версії — Олена Кірста.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.

OSZAR »