Підрозділи ППО України стріляють по "Шахеду", лютий 2025 року. Фото: Суспільне Новини/Іван Антипенко
Деякі "шахеди" заходили на ціль, пікірували з великої висоти – понад 2 кілометри
У Росії модернізували ударні дрони-камікадзе "Шахед", вони, зокрема, стали стійкішими до засобів радіоелектронної боротьби, констатує начальник управління комунікацій Командування Повітряних Сил ЗСУ, полковник Юрій Ігнат. Ця модернізація не стосується всіх "шахедів", уточнює він. Але на деяких із них буо виявлено додатковий захист від систем РЕБ, а також інші певні нововведення, зокрема, стосовно ведення повітряної розвідки. Це все ретельно зараз досліджують українські фахівці. А щодо тактики застосування "шахедів" – вона буває різною, зауважив Юрій Ігнат. У тому числі сьогодні (23 червня – ред.) деякі "шахеди" заходили на ціль, пікірували з великої висоти – понад 2 кілометри, що значно ускладнює роботу мобільних вогневих груп у протидії атакам таких БпЛА. Натомість ці "шахеди" знешкоджують інші засоби української ППО.
Сили Оборони України вміло та своєчасно реагують на всі ворожі хитрощі, на всі ворожі зміни тактики
А взагалі ворог застосовує різні висоти під час атак дронами – у тому числі низькі. Тобто, Росія запускає "шахеди" на різних висотах, на різних напрямах. Сили Оборони України вміло та своєчасно реагують на всі ворожі хитрощі, на всі ворожі зміни тактики. Інакше не буває, війна є війною. Ми маємо масштабувати, нарощувати інноваційні методи збиття ворожих ударних дронів, удосконалювати методи протидії. Авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України відпрацьовують по максимуму, відбиваючи російські ракетно-дронові атаки, наголосив Юрій Ігнат.
"За тими результатами, що ми публікуємо, видно, що Протиповітряна оборона б'ється. Б'ється як може, збиває як може. Повірте, залучаються усі засоби, які можливо. Сьогодні працюють мобільні вогневі групи, системи РЕБ, дрони-перехоплювачі теж уже набувають масштабування. Поетапно, але воно все ж таки є. Це – теж новітні засоби, які застосовуються. Зенітні ракетні війська Повітряних сил, авіація – це і літаки, і гелікоптери. Тому максимально намагаються збивати, але коли така величезна кількість, на жаль, не все вдається збити.
І ще хочу додати. Дійсно, видається так, що багато вибухів, багато диму, багато вогню і звісно, що є уражені ворожі цілі, знищені, які не завдають клопоту, на щастя. А є ті, які збиті, падають вниз і можуть призводити до наслідків. Тому навіть усі збиті БПЛА, які сьогодні ми маємо, вони теж обов'язково падають униз. Тому наслідки можуть бути теж непередбачені. Тому просимо завжди берегти себе, своїх рідних і дотримуватися вимог безпеки", – резюмував начальник управління комунікацій Командування Повітряних Сил ЗСУ, полковник Юрій Ігнат.
Юрій Ігнат. Фото: facebook/yuriy.ignat
КОНТЕКСТ
У ніч на 23 червня Росія атакувала Україну 368-ма засобами повітряного нападу: 352-ма БпЛА, 160 із них – "шахеди", а також безпілотниками-імітаторами. Крім того, ворог завдав удару 11 балістичними ракетами "Іскандер-М"/KN-23 і 5 крилатими ракетами "Іскандер-К".
Протиповітряна оборона України знешкодила 354 засоби повітряного нападу противника, 158 збито вогневими засобами, 196 – локаційно втрачені. У тому числі:
146 ворожих БпЛА типу "Шахед" (і безпілотників інших типів) збито вогневими засобами, 193 — локаційно втрачені/подавлені РЕБ;
7 балістичних ракет "Іскандер-М"/KN-23 – збито, ще 3 – локаційно втрачені;
5 крилатих ракет "Іскандер-К" – збито.
Зафіксовано прямі влучання засобів повітряного нападу противника у 6 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на 25 локаціях у місті Київ та Київській області.