Промінь рекомендує: ТУЧА з треком "Комета"

Промінь рекомендує: ТУЧА з треком "Комета"

Співачка, сонграйтерка й продюсерка ТУЧА (Марія Тучка) 1 травня представила нову танцювально-апокаліптичну композицію "Комета". Трек потрапив у плейліст "Промінь рекомендує". У пісні йдеться про катастрофу, що руйнує старий світ, аби з його попелу створити новий — сповнений любов’ю. ТУЧА відома своїми сміливими текстами, соціальною позицією та активною підтримкою ЛГБТК+ спільноти. Одним із найвідоміших її синглів вважається "russia is a terrorist state". У кліпі до нього співачка використала архівні кадри часів Голодомору, "Розстріляного відродження" та інших проявів російського терору. Також Марія Тучка — ведуча й авторка YouTube-проєкту "Слей Шоу" на "Суспільному". Паралельно збирає гроші на ЗСУ. Про те, як довелось попрацювати на заводі, хоча Марія з п’яти років знала, що хоче бути ведучою і співачкою, як прийшла в музику та про реліз ТУЧА розповіла ведучим шоу РанокПро на Радіо Промінь Дмитру Захарченку й Лесі Антипенко.

0:00 0:00
10
1x

Фото з інстаграм-сторінки tucha_x

"Не знаю, звідки в мене ця енергія, можливо, через те, що я в дуже класному конекті зі своєю внутрішньою дитиною, яка в п'ять років знала, ким хоче бути, — артисткою, ведучою і  протирати ще, увага, столи в кафешках! І зараз те, що я роблю, мені приносить дуже велике задоволення" 

Маріє, привіт. І як тобі бути в ролі провідної ведучої?

Супер! Дивіться "Слей Шоу" на "Суспільному".

Маю відкрити секрет. Поза ефіром я телефоную Марії й вона мені каже: "Нарешті я на Радіо Промінь!" А ти любиш Радіо Промінь?

Звісно. Я нещодавно, до речі, була в селі на Великдень, і в мене в літній кухні грає Радіо Промінь. І я така: "О, бабуся шарить!"

А яка це область?

Хмельницька. 

Привіт бабусі! Коли читаєш, чим ти займаєшся, то ти сама трохи нагадуєш комету. Як у тебе вистачає часу на все? Чи розставлені в тебе пріоритети, чи вони виникають щодня в такому авральному режимі?

Ой, ну це гарне питання, багато хто мені його задає. Якщо чесно, не знаю, звідки в мене ця енергія, можливо, через те, що я в дуже класному конекті зі своєю внутрішньою дитиною, яка в п'ять років знала, ким хоче бути, — артисткою, ведучою і  протирати ще, увага, столи в кафешках! Не знаю, чого, але я хотіла бути офіціанткою. Зараз я роблю одне відео, де розповідаю, ким я тільки не була в цьому житті: від продавчині отрути до того, що я працювала на заводі, от реально стояла за станком. І зараз те, що я роблю, мені приносить дуже велике задоволення. І від цього, думаю, і береться енергія, бо ти робиш те, що тобі подобається. Але, звісно, без романтизації, бо бувають різні приводи, коли не знаєш, що ти хочеш робити, навіть роблячи те, що любиш. І за рахунок цінності того, що я роблю, в мене є ось ця наснага продовжувати це робити. Ну, і, звісно, якась вища ціль, не знаю, зірка, яка веде, все одно вона є в моєму житті. Й від цього я, мабуть, цю енергію й качаю.

То офіціанткою попрацювала? Бо це теж було в твоєму списку.

До речі, ні, офіціанткою я не працювала. Хоча я продавала на барі коктейлі за донати. В принципі, можна сказати, що була дотичною.

А що це був за завод, на якому ти працювала?

Я навчалась на модельєра-конструктора взуття і вирішила бути тією людиною, яка по спеціальності піде працювати. Але мене вирішили поставити на різні ланки виробництва, щоб випробувати себе. І спершу я була заготівельницею деталей взуття, потім мене поставили на виробництво деталей взуття.  Я стояла за станком, працювала зміни по 10-12 і це було дуже важко морально й фізично. Тож я там попрацювала трохи часу, зрозуміла, що це важко і це не моє. Але я тепер маю цей досвід, і коли кажуть: "Іди на завод", то я кажу: "А я вже була на заводі, і що ти мені зробиш?"

А на якому етапі з'явилась музика в твоєму житті, десь на заводі?

Боже, на заводі було стільки музики, бо це єдине, що мене підтримувало! Я слухала реально мюзикл "Знедолені", це екранізація Гюго, і там багато про роботу, яка виснажувала. І я така: "Боже, Гюго, це про мене, я теж це відчуваю!" Мене це підтримувало, чесно вам скажу. Насправді музика була давно. Я ж кажу, з п'яти років я знала, що хочу бути артисткою, хочу співати, в мене на відео є фіксація всіх моїх запитів. І якщо бабуся чує, то вона не збреше вам, що я співала завжди. Але реальність така, що це спеціальність, якою важко заробити. Звісно, ніхто тобі з батьків не скаже: "Так, іди артисткою, все в тебе вийде." Тому що мало прикладів таких, особливо з реального життя навколо нас, щоб чогось досягнули й могли себе забезпечити. І в якийсь момент школа відбила бажання займатись музикою, тому все це відклалось. А потім в якийсь момент я зрозуміла, що не можу це відпустити. Я дуже страждала, тому що не розуміла, як до цього дійти, особливо, коли є комплекси з музичної школи, коли ти погано співаєш, погано щось там робиш, на тебе всі тиснуть. Але якось я опанувала програму, в якій роблю зараз музику в комфорті вдома, почала якісь перші кроки робити, потім заручилась підтримкою друзів, потім вже якось більшу аудиторію збирала і таким чином, цок-цок-цок, почала цим займатись. Але для людей, які думають, що все це я переусвідомила в 15 років, то ні, я приїхала в Київ десь у 25-26 і почала вже більш-менш щось робити зі сторони музики. Тому в будь-якому віці можна починати пробувати щось нове, головне — це старатись, і це систематичність, це робота, це дисципліна. Тобто творчість — це класно, але без самодисципліни мало що буде.

В кліпі на пісню "Комета" ти дуже епатажно виглядаєш, адже твоя зачіска нагадує хвіст комети. Скільки часу пішло на її створення?

Передаю привіт Поліні, яка робила цю зачіску й багато інших моїх зачісок. Це просто людина від Бога, з якою мені повезло, тому що вона не знає слів "не вмію", "не зроблю", а вона робить. Ми робили перуку десь 4-5 годин, це тільки перуку, тобто саму конструкцію, а потім лягли спати, бо ми закінчили це робити десь о четвертій ранку. Потім прокинулися о 8-й і почали вже мені цю перуку чіпляти на голову й фіксувати ще моїм волоссям. А волосся в мене довге, тому воно ще класно фіксує саму цю конструкцію. І це ще години дві. Тобто можна сказати, що разом це зайняло годин шість.

Дівчата, перепрошую, може, давайте і про музику теж! [Сміється — ред.]

Скажу вам на секундочку, коли я дізналась, що комета перекладається з грецької як "волосся", то подумала, що це настільки класно, що між собою взаємодіють комета як пісня й це волосся на голові. Я дуже люблю такі концепції, які складаються в коло. Воно мені склалось в коло і я така: "Все, треба це робити."

"Ми всі втомлені від того, що відбувається навколо нас, від цієї несправедливості. Але коли тобі вже нічого не залишається, ти хоча б можеш це витанцювати, віднестись від цього всього"

За твоїми словами, "Комета" — це саундтрек літа на тлі катастрофи. Для тебе це близька концепція, я зараз кажу про всі ці постапокаліптичні історії?

Насправді це з'явилось у мене після того, як я написала музику, так часто буває. Я розуміла, що ця пісня мені звучить, як природне явище, якась стихія, щось таке дуже велике й потужне. Ти ж ніколи не знаєш, звідки в тебе виринають ці образи. І коли в мене винирнув образ комети, я зрозуміла, що пісня саме про це, але треба її внідрити в реальність. І що це може бути? Ми всі втомлені від того, що відбувається навколо нас, від цієї несправедливості. Але коли тобі вже нічого не залишається, ти хоча б можеш це витанцювати, віднестись від цього всього. І ось ця комета, з однієї сторони, — це катастрофа, але й якась супергеройка, яка летить на планету, бо ця планета вже її задовбала, знищує все, але з попелу створить нове, краще й наповнене любов'ю. І цей цикл буде продовжуватись постійно, поки не створиться щось абсолютно утопічне, ідеальне. Це так в моєму світі.

Дякуємо тобі за знайомство, ти нарешті таки поговорила з Радіо Промінь! 

Слухати пісню "Комета" від ТУЧА, як і багато інших прем’єр, можна в плейлісті "Промінь рекомендує 2025" на Spotify, YouTube і YouTube Music. Для цього достатньо перейти за посиланням.  

OSZAR »