Війна закінчиться, коли у ворога не буде боєприпасів та інфраструктури, яка забезпечує логістику — Нарожний

Війна закінчиться, коли у ворога не буде боєприпасів та інфраструктури, яка забезпечує логістику — Нарожний

На тлі розмов про мирні перемовини ворог на фронті продовжує активні бойові дії. Поблизу Сумщини та Харківщини ворог зосередив 65-70 тисяч особового складу. На кордоні Сумської і Курської області ідуть важкі бої. На Покровському напрямку ворог рветься до дороги, яка з’єднує Мирноград і Костянтинівку. Ворог робить спроби зайти в Дніпропетровську область. Якихось ознак того, що вони збираються згорнути цю операцію немає, констатує в ефірі Українського Радіо  засновник БО "Реактивна пошта", військовий експерт Павло Нарожний. Війну можна зупинити лише, якщо ворог зазнає настільки важких втрат, що не зможе продовжувати  війну. Результат війни визначатиметься на полі бою і в тилу Росії, а не на переговорах, наголошує експерт. 

 

0:00 0:00
10
1x

Фото: Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем ГШ ЗСУ

На кордоні Сумської і Курської області ідуть важкі бої

Провідні світові видання пишуть, що Путін не має наміру зупинятися на захопленні чотирьох областей, а прагне дійти аж до околиць Києва. Яка зараз ситуація на фронті?

На зібранні меценатів Дональда Трампа, американський президент приватно їм повідомив, що Путін хоче захопити всю Україну. Трамп розчарований в ході перемовин з Путіним. Якщо дивитися на військову обстановку, то поблизу Сумщини та Харківщини ворог зосередив 65-70 тисяч особового складу. На кордоні Сумської і Курської області ідуть важкі бої. На Покровському напрямку ворог рветься до дороги, яка з’єднує Мирноград і Костянтинівку. Це дорога по якій іде майже все постачання на Донбас на Слов’янсько-Краматорську агломерацію. Зусилля ворога тут безуспішні вже протягом 5 місяців. Ворог робить спроби зайти в Дніпропетровську область. Тиск на Новопавлівку не має особливого військового сенсу, а радше має пропагандистський сенс, що нога російського солдата зайшла на Дніпропетровську область. Успіхів на цьому напрямку ворог також немає, хоча знаходиться на відстані 5-7 км від кордону області. Якихось ознак того, що вони збираються згорнути цю операцію немає. Крім того, ворог нарощує виробництво боєприпасів. Поблизу Бійська в Сибіру на максимальній відстані від України вони починають розбудовувати завод із виробництва вибухівки, який буде спроможний виробляти 6 тисяч тонн вибухівки на рік. Цієї кількості достатньо, щоб виготовити приблизно 1 млн артилерійських снарядів. Україна таку кількість наразі не виробляє. Північна Корея також розширює виробництво більше 200 заводів зброї. Сама Північна Корея економічно не спроможна виробляти такі потужності. Тому ця зброя піде на експорт в Росію. Тобто будь-яких ознак того, що Путін зупиниться на досягнутому навіть близько немає.

Економічна ситуація в РФ дуже погана

Де Путін черпатиме ресурси для подальшого наступу на Україну?

З погляду економіки ситуація в РФ дуже погана. У них зараз величезний дефіцит бюджету – понад 3 трильйони рублів. Кожен місяць у них був профіцит бюджету в попередні роки, а в грудні був дефіцит. Це пов’язано зі специфікою їхніх розрахунків. Ситуації, коли в них щомісяця був дефіцит не було ніколи. У них є запланований об’єм дефіциту і вони його вже вибрали. Тобто вони вже йдуть в мінус по річному бюджету, хоча не пройшло ще й пів року. У них великі проблеми з кадрами. У них дуже низьке безробіття, що з одного боку добре. Але щоб запустити якесь додаткове виробництво потрібні люди. Але де їх взяти, якщо низьке безробіття? Крім того, ціна на нафту дуже низька, а російська економіка побудована на експорті нафти. Собівартість видобутку російської найти дуже висока. Вони видобувають її в Сибіру і нафтопроводами качають її до цивілізації або везуть танкерами. Нафтові свердловини здебільшого вже виробили свій ресурс. Тому проблема з грошима в РФ очевидно є.

"З великою ймовірністю ворог зможе пройти до Костянтинівки"

Яка ситуація на Торецькому напрямку?

Ворогу фактично вдалося пройти Торецьк, а це останнє велике місто на шляху до Костянтинівки. Далі великих населених пунктів немає, а в селах дуже складно тримати оборону. Тому з великою імовірністю ворог зможе пройти до Костянтинівки. Саме там будуть зосереджені бої цього літа. На ділянці до Покровська ворог не може реалізувати свій успіх.  

"Через значне скупчення ворожих військ подальші бої на Сумщині і Харківщині абсолютно реальні"

Що відбувається на Харківщині?

Харківщина наразі не така активна, як Сумщина завдяки буферній зоні в Бєлгородській та Курській області. Ми робимо усе, щоб відтягнути активність ворога і боєздатні підрозділи від Харківщини. Через скупчення ворожих військ на тому напрямку подальші бої на Сумщині і Харківщині абсолютно реальні.

Павло Нарожний. Фото: facebook/pablitomoiseevich 

"Війна закінчиться, коли у ворога не буде боєприпасів та інфраструктури, яка забезпечує логістику"

Які зараз настрої військових щодо мирних переговорів у Стамбулі?

Військові вже давно звикли до того, що на ситуацію на фронті будь-які перемовини практично не впливають. Тому військові до перемовин ставляться доволі скептично. Вони розуміють, що війну можна зупинити лише, якщо ворог зазнає настільки важких втрат, що не зможе продовжувати війну. Йдеться не лише про особовий склад. Людей у ворога дуже багато. Йдеться про знищення тилів. Коли у ворога не буде боєприпасів та інфраструктури, яка забезпечує логістику, тоді війна закінчиться. Тобто результат війни визначатиметься на полі бою і в тилу Росії.

"Дрони не можуть робити ту роботу, яку робить артилерія"

Укроборонпром уклав угоду з німецькою компанією Rheinmetall, яка передбачає створення ще одного спільного підприємства з виготовлення артилерійських боєприпасів. Як ці домовленості можуть покращити ситуацію на полі бою?  

Я скептично ставлюся до закупівель зброї у державних підприємств, на відміну від приватних, які набагато якісніше працюють. У нас основною ударною силою на полі бою наразі є артилерія. Виробництво артилерійських снарядів – це доволі складний і високотехнологічний процес. Сировиною для пороху є бавовна, основним виробником якої є Середня Азія, країни з орбіти колишнього Радянського Союзу з потужним впливом Путіна, який викуповує практично всі обсяги цієї бавовни. Другий постачальник бавовни у світі  це Китай, який також нам її не продаватиме. Також Африка і США. Наразі британці винайшли технологію виробництва вибухівки без бавовни. Вони синтезують вибухівку для снарядів і порохи. Таким чином вони збільшили своє виробництво в 16 разів. Чи передадуть вони нам цю технологію сказати важко. Але факт є факт, наші союзники значно просунулися в цьому напрямку. Друга частина виробництва – це метал. Цей процес також дуже високоточний. Метал, з якого робиться снаряд – це спеціальний сплав, який витримує величезний тиск порохових газів, щоб його не розірвало в стволі. Під час вибуху його розриває на дуже дрібні уламки, щоб уразити якомога більше цілей. Виробництво підривників також високотехнологічний процес. Зараз ми змогли трішки компенсувати дефіцит снарядів дронами. Проте дрони не можуть робити ту роботу, яку робить артилерія. Від артилерії залежить дуже багато. Якщо ми просунемося у виробництві боєприпасів, це значно вплине на ситуації на фронті. 

Останні новини
Покладатися тільки на себе: Туди-сюди і смерть презентував трек "Тільки мрії"
Покладатися тільки на себе: Туди-сюди і смерть презентував трек "Тільки мрії"
"Усе хороше рано чи пізно закінчується" — Непран про "економічний безвіз"
"Усе хороше рано чи пізно закінчується" — Непран про "економічний безвіз"
Ататюрк закрив сторінку Османської імперії, бачачи Туреччину в Європі — Семиволос
Ататюрк закрив сторінку Османської імперії, бачачи Туреччину в Європі — Семиволос
Промінь рекомендує: Ship Her Son із треком "Я не маю сил" (за участі Divuar)
Промінь рекомендує: Ship Her Son із треком "Я не маю сил" (за участі Divuar)
"Це дуже відповідає інтересам України" — Присяжнюк про результати президентських виборів у Румунії
"Це дуже відповідає інтересам України" — Присяжнюк про результати президентських виборів у Румунії
Новини по темі
"Я не покладаю великих надій на прорив". Семенюк про телефонну розмову Трампа і Путіна
Кремль втратив один зі своїх козирів. Семенюк про позицію нового Понтифіка
"Більшість здорових політичних сил Польщі виступають за інтеграцію України до ЄС і НАТО" – посол
Митний безвіз буде переглядатися, проте мита не будуть вбивчими для української аграрної продукції – Хлобистов
"Ніхто не буде продовжувати перемовини трирічної давнини", — Попович про зустріч делегацій у Стамбулі
OSZAR »